Košice sú centrom filmového umenia
V piatok sa v Košiciach začal 27. ročník najväčšieho slovenského filmového festivalu Art Film Fest. V metropole východu sa koná už štvrtýkrát a aj tento rok sa na ňom zúčastňujú známi herci, režiséri a osobnosti nielen z filmárskej branže. Festival, ktorý potrvá do 22. júna, odštartoval oficiálne otváracím ceremoniálom.
Počas deviatich dní si návštevníci môžu pozrieť viac ako 150 filmov slovenskej i zahraničnej produkcie. Súčasťou festivalu sú mnohé sprievodné podujatia ako autogramiády, koncerty či prednášky.

Prvou ocenenou osobnosťou na festivale sa stal tento rok herec Roman Luknár. Za mimoriadny prínos hereckému umeniu mu cenu Hercova misia pri Dolnej bráne odovzdal prezident festivalu Milan Lasica. Foto: Veronika Janušková

[ad][/ad]



[ad2][/ad2]


Čítajte aj:
- Herci známeho filmu rozdávali podpisy
- Roman Luknár si prevzal ocenenie Hercova misia
- Hviezdy rozdávali podpisy i selfíčka
[ad3][/ad3]