26.07.16

Byty pri Radnici Starého mesta postaví známa firma

Bytový areál pri košickej Radnici Starého mesta postaví Chemkostav. Projekt ponúkne viac nových bytov pre rodiny s deťmi. Historicky najúspešnejší rezidenčný projekt v centre Košíc, bytový areál Rezidencia pri radnici, postaví domáca stavebná spoločnosť Chemkostav. Dnes o tom informoval developer projektu, spoločnosť VSH Development patriaca do skupiny CTR group.Chemkostav zvíťazil v náročnom štvorkolovom výberovom konaní na generálneho dodávateľa stavby, do ktorého boli pozvané aj veľké nadnárodné spoločnosti. „V projekte Rezidencia pri radnici, ktorý je unikátny svojou ponukou kompletne dokončených bytov štandardu All Inclusive, kladieme dôraz na vysokú kvalitu prevedenia. Dôležitú úlohu pri našom rozhodovaní preto hrali aj doterajšie skúsenosti so stavebnými firmami,“ vysvetľuje výber Ján Horváth, predseda predstavenstva VSH Development.  
Nove-byty-v-Kosiciach-na-predaj-Rezidencia-pri-radnici-vizualizace_1
Nove-byty-v-Kosiciach-na-predaj-Rezidencia-pri-radnici-vizualizace_3
Nove-byty-v-Kosiciach-na-predaj-Rezidencia-pri-radnici-vizualizace_5
Nove-byty-v-Kosiciach-na-predaj-Rezidencia-pri-radnici-vizualizace_6
  Zákazku na výstavbu bytov a obchodných priestorov, ktorých trhová hodnota presahuje 35 miliónov eur, tak získala stavebná firma z Michaloviec. Stavba okrem zveľadenia lokality v okolí Strojárenskej ulice taktiež podporí zamestnanosť a HDP v regióne. Projekt bude úplne dokončený na prelome rokov 2017/2018.

Dve tretiny bytov predali pred zahájením samotnej stavby

Rezidencia pri radnici je s celkovým počtom viac ako 350 bytov v jednej etape, z ktorých 272 je určených na predaj a zostávajúce na komerčný prenájom, nielen najväčším, ale hlavne predajne najúspešnejším rezidenčným projektom v histórii Košíc. A na rozdiel od ostatných porovnateľne veľkých projektov vzniká priamo v centre a ponúka jedinečné výhľady na historickú panorámu mesta. Nie je preto divu, že byty miznú z ponuky doslova každým dňom. „Za 9 mesiacov od zahájenia predaja sa nám podarilo predať už 180 bytov. To je zhruba štyrikrát vyšší záujem, ako sme očakávali. Dôvera, ktorú nám klienti prejavujú, nás veľmi teší a zároveň nás motivuje k príprave ďalších projektov štandardu All Inclusive v Košiciach,“ pochvaľuje si doterajšiu predajnosť Ján Horváth.  
Nove-byty-v-Kosiciach-na-predaj-Rezidencia-pri-radnici-vizualizace-interiery_1
Nove-byty-v-Kosiciach-na-predaj-Rezidencia-pri-radnici-vizualizace-interiery_2
Nove-byty-v-Kosiciach-na-predaj-Rezidencia-pri-radnici-vizualizace-interiery_3
Nove-byty-v-Kosiciach-na-predaj-Rezidencia-pri-radnici-vizualizace-interiery_4
Nove-byty-v-Kosiciach-na-predaj-Rezidencia-pri-radnici-vizualizace-interiery_5
Nove-byty-v-Kosiciach-na-predaj-Rezidencia-pri-radnici-vizualizace-interiery_6  

Viac bytov pre rodiny s deťmi

Spolu s výberom generálneho dodávateľa stavby prichádza Rezidencia pri radnici aj s ďalšou dôležitou novinkou – ponúkne viac bytov pre rodiny s deťmi. Existujúce predajné dáta totiž jasne ukazujú, že najväčší záujem je práve o byty s dispozíciami 3+kk a 4+kk, ktorých však zostalo v ponuke menej ako desať. Developer sa preto rozhodol, vybrané menšie jednotky s dispozíciami 2+kk spojiť do väčších a vytvoriť tak praktické a účelne navrhnuté trojizbové a štvorizbové byty. „Vďaka premyslenému architektonickému návrhu, ktorý využíva koncept tzv. modulového bývania, môžeme až do pokročilej fázy výstavby vybrané byty spojovať do väčších alebo naopak deliť na menšie. Vďaka tomu máme ten najširší výber a napríklad trojizbové jednotky ponúkame vo výmerách od 61 až do 85 m2, zatiaľ čo byty 4+kk majú od 86 až do 123 m2. Z takej ponuky si vyberie naozaj každý,“ uzatvára Ján Horváth z VSH Development. CTR group a spoločnosti patriace do jej skupiny majú za sebou už viacero úspešných developerských projektov, a to nielen v Košiciach, ale tiež v Prahe. V súčasnej dobe spoločnosť realizuje hneď niekoľko projektov v nemeckých Drážďanoch a Regensburgu. Spoločnosť CTR group sa okrem developmentu zaoberá taktiež ťažbou a spracovaním zeolitu, obchodom so stavebnými hmotami a leteckou dopravou.     Viac informácií o projekte nájdete tu.     (SITA) Foto: priradnici.sk  

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím