Časť americkej vojenskej pomoci začala prichádzať na Ukrajinu
Časť dodávok vojenskej pomoci z USA začala prichádzať na Ukrajinu. Podľa spravodajského webu BBC to uviedol predstaviteľ Bieleho domu, ktorého citovala televízna stanica CNN. Americký prezident Joe Biden tento týždeň schválil dodatočnú vojenskú pomoc Ukrajine v hodnote 800 miliónov dolárov. Prezident USA povedal, že súčasťou americkej podpory budú nové zbrane, ktoré budú vhodné na boj

ilustračné/freepik.com
Časť dodávok vojenskej pomoci z USA začala prichádzať na Ukrajinu. Podľa spravodajského webu BBC to uviedol predstaviteľ Bieleho domu, ktorého citovala televízna stanica CNN.
Americký prezident Joe Biden tento týždeň schválil dodatočnú vojenskú pomoc Ukrajine v hodnote 800 miliónov dolárov. Prezident USA povedal, že súčasťou americkej podpory budú nové zbrane, ktoré budú vhodné na boj proti očakávanému „širšiemu útoku“ Ruska na východe Ukrajiny. Dodatočná pomoc v sume 800 miliónov dolárov znamená, že USA celkovo sľúbili poskytnúť Ukrajine vojenskú pomoc v hodnote viac ako 3 miliardy dolárov.
[irp posts=“83317″]
Zdroj: (SITA, bn)